• WYCIECZKA DO PIEKARNI WIEJSKIEJ W GÓRZYNIE

Dziś uczniowie klas najmłodszych udali się na wycieczkę do Wiejskiej Piekarni w Górzynie. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia, przyjrzenia się pracy piekarza, poznania etapów powstawania pieczywa oraz produktów potrzebnych do jego wypieku. Największą przyjemnością było samodzielne przygotowanie i ozdobienie ciastek i bułek. Serdecznie dziękujemy pracownikom piekarni za gościnne przyjęcie i bardzo miłą atmosferę.

• ILUZJONISTA W NASZYM OŚRODKU

Dzisiaj naszą szkołę odwiedził iluzjonista- Damian Mekwiński. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli magiczne sztuczki oraz sami mogli zagłębić się w tajniki magii, próbując swoich sił w ,,czarowaniu". Było wesoło, miło i magicznie. DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że jeszcze powtórzymy tę przygodę.

• NIEBIESKIE IGRZYSKA W INTERNACIE

Wychowankowie internatu wraz z wychowawcami przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. Jana Pawła II w Lubsku również włączyli się do akcji #NiebieskieIgrzyska, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. W tym czasie zorganizowano wspólne ognisko połączone z rekreacyjną aktywnością ruchową oraz wyjazd nad jezioro do miejscowości Bobrowice w celu obserwacji i wspólnego obcowania na łonie natury.

• ZDROWE ŚNIADANIE W ZESPOŁACH REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZYCH

Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze rozpoczęły dzień od przyrządzenia pysznych, zdrowych i kolorowych kanapek .Każdy z uczniów mógł przygotować drugie śniadanie według swoich upodobań i smaków. Uczniowie wykorzystali zieloną sałatę,ogórki, pomidory, rzodkiewkę i szczypiorek . Wiosenne kanapki wyglądały bardzo smakowicie.Uczniowie wiedzą, że śniadanie to podstawa naszego dnia, a szczególnie kiedy znajdują się w nim bogate w witaminy owoce i warzywa.

• Krzysztof Kilian
      • Catering
      • Stowarzyszenie \"Serce za uśmiech\"

Sobota 18.05.2024