• ŚWIĄTECZNA WIZYTA U PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

          • Niech nadchodząca Wielkanoc przyniesie Państwu spokój oraz radość, a współpraca, którą mamy przyjemność wspólnie kontynuować rozkwita niczym wiosenna natura. Z takim przesłaniem nasi Uczniowie odwiedzili dzisiaj zaprzyjaźnione Instytucje oraz Przyjaciół Szkoły. Dziękujemy.

          • NAGRODA STAROSTY POWIATU ŻARSKIEGO

          • Dnia 7 marca 2024 roku w Żarach odbyła się Konferencja Edukacyjna „Nowa Droga w Edukacji”. Nagrodę Starosty Powiatu Żarskiego za bardzo dobre wyniki w nauce i godne reprezentowanie naszego ośrodka otrzymał Mikołaj Błaszków, który oprócz nagrody miał również okazję do zaprezentowania swojego talentu muzycznego przygotowany przez p. Krzysztofa Hamerskiego. Nagrodę wręczali Wiceminister Edukacji p. Izabela Ziętka, Wicewojewoda Lubuski p. Dariusz Popławski oraz Lubuski Kurator Oświaty p. Mariusz Biniewski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO W ZIELONEJ GÓRZE - OCHLI

          • We wtorek, 12 marca br. uczniowie klas: 2AZ, 3AZ, 3aAL, 6aAZ, 7AZ, 8AZ odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli, by nauczyć się dekorować pisanki metodą batikową - jedną z najstarszych technik tworzenia pisanek. Podczas zajęć każdy uczeń stworzył własną, niepowtarzalną ozdobę, a pracownicy muzeum opowiedzieli nam o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych. Po warsztatach zwiedziliśmy zabytki architektury ludowej znajdujące się na terenie skansenu.

          • VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYKA W PODRÓŻY"

          • 7 i 8 marca nasi uczniowie Kamil Niemczyk i Kornel Jóźków wzięli udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym pod hasłem "Matematyka w podróży" organizowanym przez SOSW nr 2 w Szczecinie. Reprezentanci naszego ośrodka przygotowani przez pana Andrzeja Uliasza, godnie zaprezentowali się zarówno w części teoretycznej konkursu, jak i w zadaniach praktycznych. Po zmaganiach matematycznych mieli okazje zwiedzać i podziwiać atrakcje turystyczne Szczecina. Uczniowie podziwiali z zainteresowaniem Muzeum „Przełomy”, w którym prezentowana jest najnowsza historia Szczecina, ze szczególnym uwzględnieniem buntu społecznego w przełomowych wydarzeń w latach 1970-1989. Przeszli się po Wałach Chrobrego – to jedne z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie. Można z nich obserwować rozległą panoramę na Odrę i port. Duże wrażenie wśród uczniów wzbudziła strzelista bryła nowej szczecińskiej filharmonii oraz jej przeszklona fasada uzupełniona o świetliste iluminacje przyciągające wzrok każdego przechodnia. Również spacer Alejami Platanów wywarł na uczniach duże wrażenie, gdyż to największe w Polsce skupisko Platanów klonolistnych, tych pięknych pomnikowych drzew. W szczecińskich alejach znajduje się ich aż 213. Podziwiali również piękny dywan krokusów, które zakwitły w barwny sposób z utęsknieniem oczekując na wiosnę. Zwiedzający zatrzymali się również przed pomnikami: Jana Pawła II – patrona naszego ośrodka, Chłopca węgierskiego, który jest - znakiem solidarności i wdzięczności narodu węgierskiego za pomoc udzieloną mieszkańcom Budapesztu przez mieszkańców Szczecina, oraz Pomnikiem Czynu Polaków, który upamiętnia czyny narodu polskiego na przestrzeni trzech epok istnienia. Jednakże największą radość sprawiło uczniom zwiedzanie szczecińskiego Muzeum Techniki i Komunikacji, w którym podziwiali zabytkowe, auta, motocykle, tramwaje, autobusy i inne ciekawe projekty motoryzacyjne. Ta krótka edukacyjno – turystyczna wizyta w Szczecinie zapewne na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

          • DZIEŃ KOBIET

          • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn .Poniżej fotorelacja z dzisiejszego dnia.

          • KONKURS PLASTYCZNY Z TOWARZYSTWEM PRZYJACIÓŁ DZIECI

          • Tuż przed feriami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zatrzymać jesień w pastelach”, zorganizowany przez Lubuski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Zielonej Górze. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i wychowawcami jak zwykle licznie i chętnie wzięli w nim udział, wykonując przepiękne prace o tematyce jesiennej.

            Wyróżnienia w konkursie otrzymali:

            Brajan Korgol, Arkadiusz Biały, Kinga Kuczyńska

            Patryk Penksa, Ewa Wójcik

            Nagrody wyróżnionym uczniom wręczyła Pani Dyrektor Elżbieta Maćko. Uczniom w tej przemiłej chwili towarzyszyły rownież opiekunki ich prac, pani Elżbieta Szałęga, Beata Czaja i Marta Czarnecka - Kowalińska oraz przewodnicząca szkolnego Koła Przyjaciół Dzieci, Agnieszka Górska.

            Serdecznie gratulujemy !!! Zachęcamy do dalszego rozwijania pasji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

          • PIERWSZE OZNAKI WIOSNY W NASZYM OŚRODKU

          • Ferie zimowe dobiegają końca, a u nas w ośrodku już widać pierwsze oznaki wiosny, która powoli i nieśmiało chce nas przywitać w kolejnym semestrze. Życzymy wszystkim miłego oraz spokojnego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek.

          • SPOTKANIE Z WICEMINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

          • Dnia 8.02.2024 roku w siedzibie Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli odbyło się spotkanie w ramach sieci dyrektorów szkół i placówek kształcenia specjalnego z Panią Izabelą Ziętką Wiceminister Edukacji Narodowej i Panem Mariuszem Biniewskim, p. o Lubuskiego Kuratora Oświaty. Zespół wokalny z naszego ośrodka umilił spotkanie pięknym śpiewem. Zespół prowadzony jest prze pana Krzysztofa Hamerskiego. Serdecznie dziękujemy Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Pani Marzenie Pulik-Sowińskiej oraz Pani Reginie Korzeniowskiej za zaproszenie.

          • MINIONKOWY BAL KARNAWAŁOWY

          • W środę w naszej szkole odbył się Minionkowy Bal Karnawałowy, który był pełen tańca i zabawy. Uczniowie i nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością przebierając się w stroje Minionków i nie tylko. Wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych zabawach: gorące krzesła, quiz wiedzy o bajkach, gorąca piłka oraz tanecznych konkurencjach. Zabawa była bardzo udana i już nie możemy się doczekać kolejnych tak radosnych wydarzeń.

          • BAL KARNAWAŁOWY W ZESPOŁACH REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZYCH

          • 31 stycznia odbył się Bal Karnawałowy w Zespołach Rewalidacyjno – Wychowawczych. Wspólnie z uczniami bawiliśmy się świetnie, po części z muzyką i zabawami na dzieci czekał słodki poczęstunek. Było bardzo kolorowo i wesoło . Wspólna zabawa przyniosła wiele uśmiechów i radości.

          • PROGRAM EDUKACYJNY "FAST Heroes"

          • Nauczycielki Justyna Jamont, Aleksandra Pietrzyk i Inez Tułacz przy współpracy szkolnego zespołu do spraw profilaktyki przeprowadziły w naszej szkole międzynarodową kampanię FAST 112. Program edukacyjny FAST Heroes skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej i jego celem jest nauczenie dzieci rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia. Uczniom w atrakcyjny sposób została przedstawiona wiedza merytoryczna, w części praktycznej utrwalili numer alarmowy, wycięli maski superbohaterów w rolę których się wcielili oraz powtórzyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomach.

          • EDUKACJA SPOŁECZNA W RAMACH PROJEKTU "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

          • Uczennice klasy 1-3bASP wraz z wychowawcą Anną Franczak oraz p. Karoliną Komarnicką, podczas edukacji społecznej korzystały ze sprzętu zakupionego ze środków finansowych, otrzymanych z realizacji projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Celem zajęć było zapoznanie z możliwościami wykorzystania aparatu fotograficznego SONY wraz z akcesoriami oraz wzmacnianie relacji interpersonalnych.

          • DZIEŃ KLOCKÓW LEGO

          • Dzień klocków LEGO w klasie 1-3SPZ. Zabawa klockami LEGO pozwala dzieciom na rozwijanie wyobraźni i kreatywności, ponieważ daje im możliwość tworzenia własnych projektów i budowli z różnych klocków. Dzieci mogą wymyślać własne pomysły i wcielać je w życie, co jest ważne dla ich rozwoju i pozwala im na ekspresję twórczą. Zapraszamy na fotorelacje

          • WYJŚCIE NAD ZALEW "KARAŚ"

          • Rozwijając aktywność fizyczną uczniów i korzystając z pięknej pogody, cztery zespoły klasowe wybrały się na długi spacer nad zalew Karaś. Uczniowie mogli ćwiczyć na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody.

          • OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY "KLASA W TERENIE"

          • Dzisiejszego dnia klasy 1-3SPZ i 2-3AZ przystąpiły do realizacji kolejnego zadania w Ogólnopolskim Projekcje Edukacyjnym o nazwie "Klasa w terenie" , którego głównym celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, jak również zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. Podczas wykonywania zadań uczniowie mieli możliwość m.in. eksperymentowania ze śniegiem, barwiąc go za pomocą różnych kolorów, wykonując różne wzory i tworząc własne kompozycje śnieżne. Następnie obie klasy wybrały się nad Zalew Karaś w celu obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie zimą. Zabawom na śniegu nie było końca! To był bardzo udany dzień.

          • " W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH "

          •  

            Dzisiejszego dnia uczniowie klas 1-3SPZ mieli możliwość dowiedzieć się czym jest zdrowe odżywianie i na czym polega dbanie o zdrowie. W tym celu wybraliśmy się najpierw na zakupy, w trakcie których dzieci wybierały owoce potrzebne do przygotowania sałatki owocowej. Dalsza część zajęć odbywała się w klasie. Dzieci dowiedziały się jakie produkty są zdrowe, a których należy unikać.

            Następnie wspólnie stworzyliśmy plakat przedstawiający piramidę żywienia. Ostatnia część zajęć, to oczywiście długo wyczekiwane przygotowywanie sałatki owocowej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • PODARUJ 1,5 % PODATKU

          • Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyśmy korzystając z prawa przekazania odpisu w wysokości 1,5% rocznego podatku wspólnie nieśli pomoc naszym dzieciom..